WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

No Comments

WordPress dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemi. Üstelik tamamen SEO uyumlu yapısı ile üst sıralarda yer almak istediğiniz projelerinizde en çok tercih ettiğiniz CMS (content management system).

WordPress, seo dostu URL yapılarını desteklemesi nedeniyle de oldukça kullanışlı. SEF URL yani “Search Engine Friendly URL” ler , link yapısının anlamsız karakterlerden, rakam, sorgu ve sayılardan uzak olması anlamına gelmektedir.

Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi WordPress admin panelde, Ayarlar ve buradan Kalıcı Bağlantılar’a tıklayınız.

wordpress kalıcı bağlantı ayarları

 

Aşağıdaki pencere açılacaktır. Açılan pencerede “yazı ismi” seçeneğini seçip en altta bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayınız.

 

wordpress kalıcı bağlantı ayarları

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarlarını Değiştirmek Sitemin SEO’suna Zarar Verir mi?

Evet kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirmenizin çeşitli sonuçları olacaktır. Bunlardan SEO açısından en riskli olanı 404 hatalarında yaşanan artışlar olabilir.

Kalıcı bağlantılarınızı bir kez ayarladıktan sonra lütfen mecbur kalmadıkça değiştirmeyin. Eğer değiştirirseniz 404 sayfalarını tek tek yeni linklere yönlendirmeniz veya bu işi yapacak bir eklenti bulmanız gerekecektir. (htaccess üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz veya 404 to 301 adlı eklentiyi kullanabilirsiniz.

Buraya tıklayarak “Google için SEO Nasıl Yapılmalıdır?” adlı yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts

Leave a Comment