SEO Uzmanı – Ali DAĞDELEN

Merhaba ben SEO Uzmanı Ali DAĞDELEN.

7 yıldır Profesyonel olarak SEO çalışmaları gerçekleştiriyorum ve değerli müşterilerimin sitelerinin ORGANİK arama sonuçlarında üst sırarlarda yer alması için büyük bir aşkla çalışıyorum.

SEO UZMANI = Sitenizi Google ‘a sevdirecek ❤️ kişidir.. Sitenizi Google’ sevdiren kişi olmak yaptığım işin özeti.

SEO Uzmanı neler yapar seo uzmanı verdiği hizmetler nelerdir kısaca bunlara değinmeye çalıştık.

SEO Uzmanı Olarak Sitenizi ❤️ Nasıl Google ‘a Sevdiriyorum?

Aşağıdaki bannera tıklayarak hemen bana ulaşabilir ve sitenizin SEO danışmanlığı için destek isteyebilirsiniz.

1) Hedef Kitlenizi (PERSONA) Tanımlıyorum

Hedef kitleyi yakından tanımak: yaş ve cinsiyet aralıklarını , gelir dağılımını , sosyal özelliklerini öğrenmekten geçer. Eğer hedef kitlenizin fotoğrafını doğru çekerseniz, onlara en doğru ürün & hizmetleri sunabilir, ve siteniz etrafında sadık bir topluluk oluşturabilirsiniz.

Örnek: Evlenecek çiftlerin ev ihtiyaçlarını karşılayacak harika bir eticaret sitesi açmaya karar verdiniz. Mağazanızda küçük elektrikli el aletleri, beyaz eşya , halı, perde gibi bir evin tüm ihtiyaçları mevcut.

Hedef kitleniz , henüz evlenmemiş ; sözlü , nişanlı ya da yakın bir gelecekte evlilik planı yapan çiftlerdir. Elinizdeki bu temel persona ile kitleyi hedefleyen özel ürün paketleri ve kampanyalar , indirimler düzenleyebilir, ziyaretçilerinizin deneyimini üst düzeye taşıyabilirsiniz.

Ayrıca ziyaretçilerinizle çok daha kolay iletişim kurabilir, sitenizde alışveriş yaparken kendilerini güvende hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece sayfada bekleme süresi artar (Güçlü bir SEO sinyali) , Bounca rate (hiçbir hareket olmadan çıkış yüzdesi) düşer ve bonus olarak da sepet dönüşüm oranlarınız artabilir.

2) Ziyaretçi Trafiğinizi En Üst Düzeye Taşımak için Anahtar Kelime Araştırması Yapıyorum

Kitlenizin fotoğrafını aklınızda canlandırdığınızda anahtar kelime araştırması çok daha verimli olacaktır. İnsanların tam olarak ne istediğini anlamak, buna göre ürün / hizmetler sunabilmek Google için kritik öneme sahip.

Google, her yeni güncellemesiyle “User intent = Kullanıcı yönelimi / niyeti” ni biraz daha SEO ‘nun merkezine kayıyor.

“ayakkabı nasıl yapılır?” anahtar kelimesi ile “ayakkabı satın al” anahtar kelimesi kullanıcı yönelimi açısından birbirinden tamamen farklıdır.

Hedef kitleniz kim? “ayakkabı satın al” şeklinde arama yapan ve ayakkabı alışverişi yapmak isteyen çoğunluk mu? Yoksa , “ayakkabı nasıl yapılır?” diye sorgulatan meraklı bir azınlık mı?

Bu sorunun cevabına göre nasıl bir websitesi oluşturacağınız da belirgin hale geliyor. (Eticaret sitesi vs İçerik sitesi)

SEO Uzmanınız olarak, anahtar kelime araştırmasını çok önemsiyorum.

1.ADIM: Sitenizin ORGANİK olarak sıralama aldığı anahtar kelimeleri tespit ediyorum, bunların aranma hacimleri, dönüşüm getirip getirmeyeceği gibi kritik noktalara dikkat ediyorum.

2.ADIM: Organik anahtar kelimelerinizin SIRALAMA ALDIĞI SAYFALARI tek tek inceliyorum. İçerik boşluğu olan ya da zayıf içerikli (thin content) sayfaları zengin içeriklerle güçlendiriyorum.

3.ADIM: Hedeflemediğiniz potansiyeli yüksek LSI (latent semantic indexing) ve LTK (long tail keywords) anahtar kelime türevleri için araştırmalar gerçekleştiriyor ve dikkate değer gördüklerimi SEO kampanyamıza dahil ediyorum.

3) Site Performansınızı Optimize Ediyorum

Sitenizin üst düzey performans göstermesi ; harika bir kullanıcı deneyimi için en büyük gerekliliklerden biri. Google , hızlı açılan sayfalara sıralamalarda öncelik tanıyor. Bu nedenle performans analizi ve optimizasyonu SEO sürecimizin bir parçası.

1.ADIM: Profesyonel performans analiz araçları kullanarak websitenizin mobil ve masaüstü performanslarını ayrı ayrı analiz ediyorum.

2.ADIM: Sitenizin yavaşlamasına neden olan teknik problemleri tespit ederek çözüm önerilerini içeren kapsamlı bir rapor hazırlıyorum.

3.ADIM: Teknik problemlerin çözülmesi için gerekli danışmanlığı sağlayarak birlikte çalışıyoruz. Teknik sorunların çözülmesi ; çoğu kez sitenizin geliştiricisinin (web developer) dahil olması gereken bir süreçtir.

4) Rakip Analizi ile SEO Sürecimize Farklı Bir Boyut Kazandırıyorum

Rakip analizi , başarılı bir arama motoru optimizasyonu süreci içerisinde önemli bir yer tutar.

1.ADIM: Ana kelimenizde SERP (arama motoru sonuç sayfası) üzerinde yer alan ilk 3 siteyi belirleyerek analiz araçları ile önemli parametreleri toplarım.

2.ADIM: Rakiplerinizin başarılı olmasının altında yatan nedenleri tersine mühendislik mantığı ile analiz ederim ve başarı getiren stratejileri not ederim.

3.ADIM: Rakiplerin stratejilerinin sitenizde kullanılıp kullanılmadığına bakarım. Uygun stratejileri SEO sürecimize dahil ederek kampanya performansını artırmaya odaklanırım.

5) Sayfa Düzeyi Optimizasyonlar ile Rakipleriniz Arasından Sıyrılmanızı Sağlıyorum.

Sayfa Düzeyinde Optimizasyon (Site içi SEO = On Page SEO) ; SEO Uzmanı için kampanyanın en önemli parçası olmalıdır.

1.ADIM: Anahtar kelimelerinize karşılık gelen sayfaları tespit ederek içerik kalitenizi SEO kriterleri açısından analiz ediyorum.

2.ADIM: Gereksiz anahtar kelime kullanımı, keyword stuffing gibi aşırı optimizasyon ve SPAM tekniklerden sayfalarınızı arındırıyorum.

3.ADIM: Title & Meta optimizasyonu ile CTR% değerlerinizi artırmak için gerekli düzenlemeleri yapıyorum.

4.ADIM: Profesyonel On Page SEO araçları ile derinlemesine analizler gerçekleştirerek 404 sayfaları, hatalı yönlendirmeler, canonical kullanımındaki problemleri tespit ederek hepsini tek tek düzeltiyorum.

6) ORGANİK ve Güçlü Bağlantılar Kazanmasına Yardımcı Oluyorum.

Siteniz harika olabilir ve On Page SEO kısmında gerekli tüm optimizasyonları profesyonel bir şekilde gerçekleştirmiş olabiliriz fakat günümüz rekabet dünyasında güçlü bağlantılar olmadan sadece bunlarla rakipleriniz arasından sıyrılmanız oldukça zor.

1.ADIM: Sitenizin mevcut dış bağlantı (backlink) profilini analiz ederek siteniz için zararlı (toxic) bağlantıları tespit ediyorum.

2.ADIM: Kötü bağlantıları bir dosya altında toplayarak Google link reddetme aracına ekliyor ile bu zehirli bağlantılardan sitenizi arındırıyorum.

3.ADIM: Sektörünüz ve hizmetlerinizle yakından ilgili güçlü ve faydalı içerikler üretilmesi için profesyonel içerik editörleri ile birlikte çalışıyorum.

4.ADIM: Sektörünüzde yer alan kaliteli ve otoriter siteleri tespit ediyorum ve iletişime geçerek oluşturduğumuz zengin ve faydalı içeriklerin bu sitelerde yayınlanmasını sağlıyorum. (Sitenizin tanınırlığını ve otoritesini artırmak ve hedef kitleden trafik edinmek için.)

5.ADIM: Siteniz için özel bir dış bağlantı edinme stratejisi geliştirerek backlink inşanızı DOĞAL bir şekilde gerçekleştiriyorum.

6.ADIM: Rakiplerinizin üst sıralarda yer almasında etkili olan güçlü bağlantıları tespit ederek sitenize bu bağlantılardan edinmek için bu kaynaklarla iletişime geçiyorum.

SONUÇ: Arama Sonuçlarında ULTRA Performans!

SEO oldukça zor ve yorucu bir süreç.. Bu sürecin sonunda trafiğinizin arttığını ve işlerinizin büyüdüğünü görmek kesinlikle herşeye değer.. 🙂

SEO Danışmanlığı hizmetim ile size harika bir SEO deneyimi yaşatmak ve sitenizi Google ‘a sevdirmek ❤️ isterim.. Lütfen aşağıdaki bannera tıklayarak WhatsApp üzerinden bana yazın ve sitenizle / projenizle ilgili neler yapabileceğimiz hakkında konuşalım.

SEO Uzmanı ile iletişime geçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>