MOZ Page Authority (PA) Nedir?

MOZ Page Authority (PA) , sayfaların herhangi bir kelimede Google veya diğer arama motorlarında üst sıralarda yer alma şansını ölçen çok önemli bir metriktir.

0 ile 100 arasında değişir, değeri ne kadar yüksek ise ilgili web sayfasının SEO açısından o denli güçlü olduğuna işaret eder.

MOZ DA ana domainin sıralama gücünü ölçerken, MOZ PA sadece ilgili sayfanın otorite değerini ölçer.

Biliyorsunuz eskiden Google Page Rank vardı, bu metrik ile bir sitenin ne kadar değerli olduğunu gözlemleyebiliyorduk. Artık bunun yerine MOZ DA & MOZ PA metriklerini kullanıyoruz.

Sitenizin MOZ PA Değerini Nasıl Artırabilirsiniz?

  • Anahtar kelimenize yönelik kaliteli bir alt sayfa oluşturun.
  • İçeriğinizin son derece kaliteli olduğundan emin olmalısınız.
  • İçeriğinizin farklı mecralarda tanıtımını yaparak güçlü bağlantılar edinmeye odaklanın.
  • Sitenizin içeriği ile birebir ilgili sitelerden gelen bağlantılar çok daha değerlidir.

Aşağıda Facebook ‘un MOZ üzerindeki sayfa otoritesi analizini görebilirsiniz. 100 üzerinden 100 lük bir otoriteye sahip olan sosyal medya devi 2 Milyon farklı domain üzerinden gelen 1.3 milyar backlinke sahip.

MOZ PA nedir, MOZ Page Authority neden bu denli önemlidir.

Unutmadan, genelde anasayfa PA değeri DA değerinden yüksek oluyor. Spesifik alt sayfaların PA değerleri ise aldığı backlinklerin kalitesine ve mevcut PA değerlerine göre yüksek ya da düşük olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>