Google Sıra Bulucu | SERPROBOT ile Sitenizi İlk Sayfaya Taşıyın

1 Comment

Bu yazımızda en sık kullanılan Google Sıra Bulucu araçlarını ve kullanımlarını ele alalım dedik. Bu mevzuda çok fazla soru geliyor müşterilerimizden, sıralamalarımızdan haberimiz olmuyor ne yapmalıyız diye.

Öncelikle şunu bilmelisiniz, Google Sıra Bulucu araçlar her zaman %100 kesin sonuç göstermeyebilir. Tabi bu kullandığınız araca göre de değişkenlik göstermektedir. (Saç baş yolmayın diye hatırlatayım dedim)

Eğer sıralamalarınıza manuel olarak, yani elle aratarak bakıyorsanız bu da yanlış Çünkü çerezlerden ve “bu sayfayı 5 kez ziyaret ettiniz” gibi Google’ın çok ziyaret ettiğiniz sayfaları üstte gösterme özelliği sizi yanıltabilir (bu konuda müşterilerle zaman zaman anlaşmazlık yaşıyoruz.)

Ücretsiz Google Sıra Bulucu Araç: SERPROBOT

Ücretsiz ve oldukça kullanışlı bir google sıra bulucu olan serprobot ile sitenizin farklı anahtar kelimelerdeki sıralamalarını sorgulayabilir ve takibe alarak gelişmeleri izleyebilirsiniz. Tecrübelerime göre bulduğu sonuçlar %99 doğru, yani güvenle kullanılabilecek bir araç.

Öncelikle https://www.serprobot.com/ adresini ziyaret ederek anasayfada bulunan “Free Serp Check” butonuna tıklıyoruz.

 

serp robot google sıra bulucu aracı

Sonrasında karşınıza çıkan form ekranında ülke kısmında aşağıdaki gibi Türkiye , google.com.tr olacak şekilde site adresinizi giriniz. Görselde de görebileceğiniz gibi site adresinizin başına “www” veya “http://” yazmanız gereksizdir.

Şimdi de kelimelerimizi ekleyelim. Mevcut ekranda 5 adet kelime girişi var, ama “add more keywords” bağlantısına tıkladığınızda başka kelimeler de ekleyebilirsiniz.

ücretsiz google sıra bulucu araç

İşte bu kadar. Şimdi yapmamız gereken “Check Serp Now” butonuna tıklamak (görselde çıkmamış) sıralama sonuçlarını yanda dökmeye başlayacaktır.

google sıra bulucu araçlar profesyonel sıra bulucular

Sonuçları manuel olarak da kontrol ettiğimde de aynı sonuçları aldığımı farkettim. Position: sıralamayı, URL de sıralama aldığı sayfanın / içeriğin URL sini gösteriyor. Böylece hem sıralamanızı hem de google sıra bulucuda hangi sayfadan ranklandığını görebiliyorsunuz.

Ücretsiz üye olarak projeler ekleyebilir, her bir websitesi için google sıralamalarınızın otomatik takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Elbette sıra bulucu araçlar bununla sınırlı değil. Ücretli, ücretsiz çok sayıda araç mevcut. SERPROBOT bunlar arasında ücretsiz ve doğru sonuç vermesiyle öne çıktığı için sizlere sunmak istedik.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, lütfen yazımızı beğendiyseniz güzel bir yorumu esirgemeyin ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı / beğenmeyi ihmal etmeyin.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts
1 Comment
    • Kadir
    • 31/03/2019
    Cevapla

    Sıkça kullandığım ve bildiğim en iyi google serp kontrolü yapan online araç.. Diğerleri hep offline program ya da ücretli. Keşke Türk bir yazılımcı bunun için bir şeyler geliştirse.

Leave a Comment