Garantili SEO Kavramı

Garantili SEO konusunda çok sayıda soru alıyoruz. Bu konuya açıklık getirmenin doğru olacağını düşünerek siz değerli site sahiplerinin bu hususta bilinçli olmasını sağlamaya çalışacağım.

Eğer blogumuzu düzenli takip ediyorsanız, zaten SEO’nun ne olduğunu biliyorsunuz. Fakat bilmiyorsanız buradan [ SEO nedir ] başlıklı yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Google gibi arama motorları herhangi bir SEO ajansının kontrolünde değildir dolayısıyla, şu kadar sürede ilk 3, ilk 5 veya ilk sayfaya gelme vaadi ile yapılan çalışmalar herşeyden önce gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu çalışma mantığı ile, düzenli bir SEO danışmanlığı yerine; sadece belli bir süre için yapılan ve çok büyük ihtimalle doğallıktan epey uzak olan çalışmalar bir süre sonra sitenizi arama sonuçlarından tamamen kaybolma riski ile yüzyüze bırakabilir.

Bu nedenle, “45 günde ilk sayfa garantili SEO”, “80 günde ilk 3 garanti” gibi sanki arama motoru algoritmalarını kendisi tasarlamış gibi farazi vaatlerde bulunan çalışmalardan uzak durunuz.

Sitenizin başarısı herşeyden önce; ziyaretçilerinize olabildiğince faydalı, detaylı ve etkileşim sağlayan içerikler sunmak, harika bir deneyim yaşatmak ile başlar. Modern SEO artık büyük ölçüde sitenizin kendisi ile alakalıdır ve her zaman yapılacak birşeyler olacaktır.

Garantili SEO Yerine Alternatif Olarak Aylık Düzenli SEO

Bu yüzden anlık refleksler geliştirmek ve agresif çalışmalar yaptırmak yerine, modern, geleceğe dönük ve web / seo trendlerine paralel ilerleyen aylık seo danışmanlığı hizmetlerimizi tüm müşterilerimize tavsiye ediyoruz.

Garantili SEO hizmeti verenler, hacklink gibi Google politikalarını ihlal eden ve sitenizi büyük ceza riskleri ile karşı karşıya bırakacak riskli işlemler yapmaktan kaçınmayacaktır.

Neden mi? Çünkü sınırlı bir sürede agresif bir başarı sağlamaları gerekiyor.

Bu tür çalışmaları yapanlar aşağıdaki çok riskli işlemleri SEO adı altında yapabilirler, dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz

  • Program kullanarak bir kaç dakika içerisinde yüzbinlerce link çıkışı
  • Aynı metin, aynı anchor üzerinden yüzlerce platformda spam yapılması
  • Onbinlerce spam yorum üzerinden aynı linklerin çıkışı
  • Çok güçlü sitelerden hacklink (yasa dışı yollardan link hırsızlığı) gerçekleştirmek ve sizi suçlu duruma düşürmek
  • Spam kategorisine girebilecek backlinkler üzerinden işlemler yapmak (backlink nedir yazımıza göz atınız.)

Evet gördüğünüz gibi GARANTİLİ SEO , organik ve doğal , Google yönergelerine uygun çalışma mantığına ters olan, riskli ve sizi bir süre sonra çeşitli risklerle yüzyüze bırakabilecek bir kavram.

Bu nedenle bu tür işlemlerden uzak durmanızı ve çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>