Garantili SEO diye bir şey yoktur.

Ama neden bunun olmadığını, olmayacağını anlamak hem sitenizin çok daha başarılı olmasını sağlar hem de projenize ve paranıza mal olabilecek mağduriyetlerden korunmanıza yardımcı olur.

Öncelikle şunu hatırlatmakta fayda var. Google gibi arama motorları herhangi bir SEO firmasının kontrolünde değildir dolayısıyla, belirli bir sürede ilk 3, ilk 5 veya ilk sayfaya gelme vaadi ile yapılan çalışmalar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu çalışma mantığı ile, düzenli bir SEO danışmanlığı yerine; sadece belli bir süre için yapılan ve çok büyük ihtimalle doğallıktan epey uzak olan çalışmalar bir süre sonra sitenizi arama sonuçlarından tamamen kaybolma riski ile yüz yüze bırakabilir.

Bu nedenle, “45 günde ilk sayfa garantili SEO”, “80 günde ilk 3 garanti” gibi sanki arama motoru algoritmalarını kendisi tasarlamış gibi farazi vaatlerde bulunan çalışmalardan uzak durunuz.

Sitenizin başarısı her şeyden önce; ziyaretçilerinize olabildiğince faydalı, detaylı ve etkileşim sağlayan içerikler sunmak, harika bir deneyim yaşatmak ile başlar. Modern SEO artık büyük ölçüde sitenizin kendisi ile alakalıdır ve her zaman yapılacak bir şeyler olacaktır.

Garantili SEO Yerine Google Yönergelerine Uygun Organik SEO

Bu yüzden anlık refleksler geliştirmek ve agresif çalışmalar yaptırmak yerine, modern, geleceğe dönük ve web / seo trendlerine paralel ilerleyen aylık SEO danışmanlığı hizmetlerimizi tüm müşterilerimize tavsiye ediyoruz.

Garantili SEO hizmeti verenler, hacklink gibi Google politikalarını ihlal eden ve sitenizi büyük ceza riskleri ile karşı karşıya bırakacak riskli işlemler yapmaktan kaçınmayacaktır.

Neden mi? Çünkü sınırlı bir sürede agresif bir başarı sağlamaları gerekiyor.

Bu tür çalışmaları yapanlar aşağıdaki çok riskli işlemleri SEO adı altında yapabilirler, dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz

  • Program kullanarak bir kaç dakika içerisinde yüzbinlerce link çıkışı
  • Aynı metin, aynı anchor üzerinden yüzlerce platformda spam yapılması
  • Onbinlerce spam yorum üzerinden aynı linklerin çıkışı
  • Çok güçlü sitelerden hacklink (yasa dışı yollardan link hırsızlığı) gerçekleştirmek ve sizi suçlu duruma düşürmek
  • Spam kategorisine girebilecek backlinkler üzerinden işlemler yapmak (backlink nedir yazımıza göz atınız.)

Evet gördüğünüz gibi garantili SEO , organik ve doğal , Google yönergelerine uygun çalışma mantığına tamamen ters olan, riskli ve sizi bir süre sonra çeşitli sorunlarla yüz yüze bırakabilecek şüpheli bir çalışma şekli.

Garanti vererek sizi şu konuma getiririm, buraya çıkarırım , eğer her ay düzenli ödeme yapmazsan sıralamalardan düşersin diyerek kendine ve firmasına bağımlı hale getirmeye ; işinizi rehin alan ve sizi kendine mecbur bırakmaya çalışan insanlardan ve sözde SEO ajanslarından uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Garantili SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir